Susipažinkime
Esu Danutė Lapėnaitė, psichologė.
APIE MANE
DANUTĖ LAPĖNAITĖ
Esu ilgametė Lietuvos humanistinės psichologijos asociacijos narė, šiuo metu – ir jos valdybos narė, sertifikuota Europos psichologė, licencijuota medicinos psichologė (licencijos Nr. ASL-04596). Savo praktiką reguliariai supervizuoju pas patyrusią jungiškosios krypties psichoanalitikę.
Dirbu su asmenimis, kurie kreipiasi į mane dėl problemų santykiuose, nepasitikėjimo savimi, sunkumų suprasti ir išreikšti savo jausmus, su žmonėmis, turinčiais traumines patirtis.
Tikiu, kad psichologo darbas yra ne tik darbas, bet ir pašaukimas.
Pradėjusi eiti šiuo profesiniu keliu daugiau nei prieš 20 metų, vis dar noriu juo eiti. Tikiu, kad terapinis ryšys tarp kliento ir psichologo padeda asmenybei suprasti save, keistis, tobulėti, siekti savo tikslų ir svajonių, kurti naujus artimus ryšius, išgyti nuo traumų, išgyventi krizes, rinktis gyvenimą, o ne mirtį.
Pradėjusi eiti šiuo profesiniu keliu daugiau nei prieš 20 metų, vis dar noriu juo eiti. Esu empatiška, mokanti klausytis ir girdėti, esu jautri ir priimanti, moku nevertinti žmogaus, priimti jį tokį, koks jis yra, nuolat noriu ir siekiu tobulėti ir kaip žmogus, ir kaip savo srities profesionalė.
Psichologinė pagalba žmonėms man atrodo prasminga ir reikalinga veikla. Juk iš tiesų terapinis ryšys tarp kliento ir psichologo padeda asmenybei suprasti save, keistis, tobulėti, siekti savo tikslų ir svajonių, kurti naujus artimus ryšius, išgyti nuo traumų, išgyventi krizes, rinktis gyvenimą, o ne mirtį.
Savo klientus kviečiu į įdomią vidinę kelionę, kad ir kaip nedrąsu jiems būtų pirmą kartą praverti psichologo kabineto duris. Tikiu, kad šioje kelionėje kartu atrasime, patirsime, sužinosime, išgyvensime daug svarbių ir įdomių momentų.
Kodėl mane domina būtent analitinės psichoterapijos paradigma, ir kodėl pasirinkau tapti būtent šios psichoterapinės krypties praktike? Analitinė psichologija yra man ir įdomi, ir patraukli, ir artima mano asmenybei. Analitinėje psichoterapijoje yra nemažai dirbama su sapnais ir simboliais. Mane pačią sapnai domina jau nuo vaikystės, kai dar maža būdama klausydavausi savo mamos pasakojamų sapnų. Man visada patikdavo sapnuoti, klausytis kitų žmonių sapnų ir analizuoti, ką mano ar kitų žmonių sapnai reiškia. Kartais aš suprasdavau, kokie procesai su manimi vyksta, būtent išanalizavusi savo sapną. Esu sapnavusi ir buvau sukrėsta taip vadinamų didžiųjų sapnų, kurie pranokdavo mano patirtį ir suvokimą. Jaučiu ir suprantu, kad sapnai yra didžiulis lobis psichoterapiniam darbui. Todėl savo klientus dažnai kviečiu atsigręžti į savo sapnus, juos tyrinėti, iš naujo išgyventi ir bandyti suprasti, kokią žinutę pasąmonė jiems siunčia.
Kitas dalykas, kuris man atrodo artimas šioje psichoterapinėje paradigmoje, yra pasakos. Mėgdavau jų klausytis dar vaikystėje. Būdama jau suaugusi esu iš naujo atradusi jų lobyną, paslėptas prasmes, žmonių gyvenimų užkodavimus, ir nuo tada man net užima kvapą, kai, žiūrėdama arba klausydama kokios nors pasakos, man pradeda vertis jos prasmės klodai, žmonių per amžius sukaupta patirtis ir išmintis. Dar nuostabiau yra patirti, kaip jos moka mane ir mano klientus gyventi, ieškoti sprendimų, susikauti su slibinais, įvykdyti iš pirmo žvilgsnio neįmanomas atlikti užduotis, rasti paslėptą lobį, patirti transformaciją.
G. Jungas sakė, kad analitinis psichoterapeutas turi turėti sąmoningą nuostatą, kad jo sėkmė priklauso nuo Deo Concedente – Dievo valios.
Savo darbe nuolat siekiu išlaikyti šią nuostatą ir nepamiršti, kad konsultacijos metu be psichologo ir kliento visada pirmiausia yra ir ši valia.
PATIRTIS
IR PASIEKIMAI
Esu įgijusi psichologijos bakalauro ir organizacinės psichologijos magistro diplomus Vytauto Didžiojo universitete. Vėliau esu baigusi Suaugusiųjų klinikinio psichologinio vertinimo, Asmenybės psichopatologijos, Krizių įveikimo ir dar daugelį kitų (virš 1000 val.) kursų klinikinės psichologijos srityje. Taip pat baigiau Pradinių psichoterapijos įgūdžių lavinimo kursą. Domiuosi ir gilinuosi į analitinę K. G. Jungo psichoterapiją (studijos nuo 2020 m.). 2000 m., įgijusi psichologės išsilavinimą, tapau Lietuvos kariuomenės, kurioje tarnavau daugiau nei 22 metus, psichologe. 9 metus vedžiau emocinės paramos grupę asmenims, išgyvenantiems netektis (artimo žmogaus, sveikatos, santuokos, gyvenimo prasmės, darbo, meilės ir kitas netektis).
2000 m., įgijusi psichologės išsilavinimą, tapau Lietuvos kariuomenės psichologe.
Taigi jau daugiau nei 20 metų aktyviai dirbu psichologinio konsultavimo (savęs pažinimo, asmenybės augimo, tarpasmeninių santykių, psichologinio perdegimo bei kitais klausimais), krizių valdymo (teikiu psichologinę pagalbą asmenims, išgyvenusiems artimųjų, kolegų savižudybes, žūtis, mirtis ir kitus sunkius įvykius), psichologinių patyriminių mokymų (streso, įtampos ir konfliktų valdymo, aktyvaus klausymo, savęs pažinimo bei kitomis temomis) vedimo srityse.
2000 M., ĮGIJUSI PSICHOLOGĖS IŠSILAVINIMĄ, TAPAU LIETUVOS KARIUOMENĖS PSICHOLOGE.
Taigi jau daugiau nei 20 metų aktyviai dirbu psichologinio konsultavimo (savęs pažinimo, asmenybės augimo, tarpasmeninių santykių, psichologinio perdegimo bei kitais klausimais), krizių valdymo (teikiu psichologinę pagalbą asmenims, išgyvenusiems artimųjų, kolegų savižudybes, žūtis, mirtis ir kitus sunkius įvykius), psichologinių patyriminių mokymų (streso, įtampos ir konfliktų valdymo, aktyvaus klausymo, savęs pažinimo bei kitomis temomis) vedimo srityse.