SPAUDA

PERŽIŪRĖKITE

Žemiau pateiktos nuorodos į straipsnius ar TV laidas, kur rasite informaciją apie mane.

SPAUDA RAŠO

PERŽIŪRĖKITE

Žemiau pateiktos nuorodos į straipsnius, kuriuose rasite informaciją apie mane.

SPAUDA

PERŽIŪRĖKITE

Žemiau pateiktos nuorodos į straipsnius ar TV laidas, kur rasite informaciją apie mane.

video

Karo psichologė DANUTĖ LAPĖNAITĖ:

didžiausia dovana žmogaus žmogui – buvimas šalia

Kai įsiplieskia karas, psichologai reikalingi kaip niekada, sako majorė Danutė Lapėnaitė. Dvidešimties metų patirtis su karo psichologija jai nesyk leido išbandyti kariams dalijamus patarimus. Misijos, karo zonos – patirtis ne iš lengvųjų, jų majorei teko patirti Irake ir Afganistane.

straipsnis

Karo psichologė Danutė Lapėnaitė:

šiuos klausimus sau turėtų užduoti kiekvienas, stebintis šiandieninę situaciją

Šiandien didžioji dauguma mūsų atsikeliame su tais pačiais klausimais: kaip Ukraina, ar atsilaikė, kaip civiliai, kaip kariai, ar gyvi? Internete matome daug vaizdų ir iš pačių karių kasdienybės. Visi jie drąsiai kartoja, kad kovos iki galo. Tie, kurie drąsūs, dar nereiškia, kad nebijo, tie, kurie juokauja, dar nereiškia, kad nesibaimina mirties, o tie, kurie akivaizdžiai jaučia baimę, nebūtinai bus silpni, kai prireiks stiprybės.

straipsnis

Karo psichologė Danutė Lapėnaitė:

padeda ne tik kariškiams, bet ir jų vaikams

Jūsų vaiko studijų planai nesutampa su jūsiškiais? O gal jums ne prie širdies, kad ketina pasirinkti jūsų profesiją arba iš viso nesiruošia mokytis toliau? Kaip bebūtų, šis momentas, kai sūnus arba dukra sprendžia dėl tolesnio gyvenimo kelio, šeimoje nėra paprastas. Karo psichologė Danutė Lapėnaitė nuėjo įdomų savo profesinio pašaukimo paieškų kelią. Kaip tėvams įžvelgti vaiko gabumus, polinkius, nukreipti teisinga linkme.

straipsnis

Karo psichologei D. Lapėnaitei

misijose tarnaujantys kariai atskleisdavo įvairių savo paslapčių

Karo psichologei teko konsultuoti tarptautinėse misijose esančius Lietuvos karius, o karininkams, būrių vadams aiškinti, kad patyčios – rimta problema kariuomenėje ir jos nereikia ignoruoti. „Svarbiausia – žmogus turi dirbti iš pašaukimo. Nes jeigu nėra pašaukimo, tiesiog negalėsi tokio darbo dirbti“, – sakė karo psichologė majorė Danutė Lapėnaitė (45 m.).

8 diena

straipsnis

Danutė Lapėnaitė ir Daiva Morozovienė.

Apie netektis ir gedėjimą.

Išgirdus žodžius „netektis“, „gedėjimas“, prieš akis iškyla atsisveikinimo su artimu mirusiu žmogumi vaizdai, juodi gedulo drabužiai ir, žinoma, kančios pažymėti veidai. Netektis mums yra tarsi kokia įsibrovėlė, kuri laimingą, šviesų gyvenimą aptemdo ir atveria vien tik skausmą. Galbūt dėl to taip norisi nustumti mirtį į tolimiausią mūsų gyvenimo užkaborį ir gyventi tarytum… niekada nemirsim. Vis labiau laikome save nemirtingais, mėginame mirtį paneigti, ignoruojame ir gedėjimo laiką.

straipsnis

Kario profesionalumas -

kai jis moka nereaguoti spontaniškai

Nei pati Ukraina, nei kitos šalys jos teritorijoje oficialiai nėra paskelbusios karo. Tačiau beveik kasdien pranešama apie šalyje vykstančius susirėmimus pasibaigiančius dešimtimis žuvusiųjų ir šimtais sužeistųjų. Be realiai matomų ir suskaičiuojamų padarinių, konfliktas neabejotinai paveiks šalį ir psichologiškai.

straipsnis

Būti karo psichologu – nelengva,

bet prasminga

Per porą metų Lietuvos kariuomenėje karo psichologų skaičius išaugo dvigubai. „Daugiau problemų neatsirado, tačiau keičiasi požiūris į psichologus, vis labiau vertinama gera psichologinė ir dvasinė sveikata“, – teigia Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karo psichologijos skyriaus viršininkė kpt. Danutė Lapėnaitė.

straipsnis

Šalia išgyvenančiojo netektį

gydome, gyjame ir augame

7-asis Vairuotojo dekalogo įsakymas skelbia: paremk eismo avarijų aukų šeimas. Pirmiausia tokiais atvejais reikalinga psichologinė, dvasinė pagalba, tad šįkart Lietuvos policijos kapeliono kunigo Algirdo Toliato pašnekovė – psichologė Danutė LAPĖNAITĖ, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo kapitonė.

straipsnis

Su jomis kariai būna atviriausi:

karo psichologės papasakojo, kas sunkiausia mūsų kariams

Į tarptautines operacijas išvykę kariai atviresni – ten keičiasi ir žmonių vertybės, todėl, net jei misija ir nepavojinga, žmonės pradeda labiau vertinti gyvenimą, santykius, ten visi greičiau susibendrauja, jaučiama brolystė, išskirtiniame interviu naujienų portalui LRT.lt sako tarptautinėse misijoje Irake ir Afganistane dalyvavusi karo psichologė Danutė Lapėnaitė.

straipsnis

Kariškio šeimoje augusi Danutė

pasirinko panašų kelią: vienintelė civilė mūsų šeimoje – mama

Jūsų vaiko studijų planai nesutampa su jūsiškiais? O gal jums ne prie širdies, kad ketina pasirinkti jūsų profesiją arba iš viso nesiruošia mokytis toliau? Kaip bebūtų, šis momentas, kai sūnus arba dukra sprendžia dėl tolesnio gyvenimo kelio, šeimoje nėra paprastas, rašoma Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos pranešime žiniasklaidai.

straipsnis

Dešimtadalis iš misijų grįžusių

Lietuvos karių patiria psichologinių problemų

Maždaug dešimtadalis iš tarnybos tarptautinėse misijose grįžusių karių patiria psichologinių problemų, teigia už karių fizinę ir psichologinę reabilitaciją atsakingi specialistai.

Pastaruosius kelerius metus atliekami karių sveikatos tyrimai karo medikams ir psichologams dar nesuteikia tvirtų statistinių duomenų, tačiau leidžia kalbėti apie tarnybos pasaulio „karštuosiuose taškuose” poveikį karių psichologijai.

Scroll to Top